خاطره آقای شفائی مقدم

خاطره آقای شفائی مقدم

بسمه تعالی

اینجانب رحمت اله شفائی مقدم مدت هفت سال معاون دبیرستان هراتی از سال 67 تا 74 بودم در گردهمائی 11/2/94 دبیرستان شرکت نمودم اطلاعیه ای بین مدعوین توزیع شد که البته مربوط به دانش آموختگان سابق بود.بنظرم رسید شرحی بنویسم اگر صلاح بود در کتاب دوم هراتی چاپ شود.تمام روزهای کار و تمام زوایای ساختمان برایم خاطره است یکی از آنها را ذکر می نمایم.

0 شفایی مقدم

گم شدن مهر دبیرستان:

در طول 7 سال خدمت در دبیرستان همیشه مهر دبیرستان نزد اینجانب بود مهر هر آموزشگاهی از لحاظ امنیتی فوق العاده مهم و حفظ آن از تمام مدارک و سوابق حساس تر می باشد روزی در زنگ تفریح یکی از دانش آموزان چهارم ادبی(سال آخر دبیرستان) در یک لحظه از شلوغی کار اینجانب سوء استفاده کرد وارد دفتر شد و از داخل کشو میز مهر را برداشت ،من در یک لحظه متوجه شدم نامبرده کنار میز من آمد و بعد با سرعت از دفتر خارج شد.

4 شفایی مقدم

بلافاصله به کشوی میز مراجعه کردم و ملاحظه کردم مهر مدرسه نیست سریعاً خود را به او رساندم و دست او را گرفتم و به دفتر آوردم سپس آقای ملاباشی رئیس دبیرستان ،آقای زین العابدین ذاکر معاون مربوط به کلاس های چهارم و آقای هارونی سرایدار دبیرستان را به اطاق دعوت و پس از بستن درب اطاق جریان را گفتم و از دانش آموز خواهش کردم مهر را بدهد گفت من ندارم هر چه اصرار و تقاضا کردیم او انکار می نمود چون مهر هم در اطاق اینجانب گم شده بود خیلی نگران بودم حتی التماس و تاکید بر اینکه این جریان مخفی خواهد ماند از نامبرده تقاضای استرداد مهر را نمودم ولی باز هم دانش آموز انکار می کرد در این موقع از سرایدار خواستم دانش آموز را بازرسی بدنی بنماید. پس از بازرسی با عرض پوزش مهر را از داخل شلوار نامبرده بیرون آورد من با دیدن مهر کنترل اعصابم را از دست دادم و با شدت او را به با کتک گرفتم که سایر دوستان جلو مرا گرفتند. نمی دانم با چه منظور و قصدی این کار را کرده بود ولی خوشبختانه زود متوجه شدم تنها مورد کتک زدن من همین یک مورد بود. بعد از چند سال نامبرده را که شغلی داشت و آدم موفقی بود دیدم پیش آمد و سلام و احترام نمود گفت همان کتکی که از شما خوردم درس عبرتی بود که مرا از خواب بیدار کرد که دیگر هرگز گرد کار خلاف نگردم و مسیر زندگیم تغییر نمود.

برای او آرزوی موفقیت نمودم و این ضرب المثل را با خود زمزمه کردم. جور استاد به ز مهر پدر

با تشکر فراوان- اردیبهشت 94- شفائی مقدم- همراه 09132881175

1 شفایی مقدم 2 شفایی مقدم 3 شفایی مقدم

8+

3 comments

 • ياد باد آن روزگاران . ياد باد
  سلام ضمن عرض خسته نباشيد به شما و همکاران گراميتان .
  بسيار خرسند شدم از همت والايتان که خطرات سالهاي گذشته را براي ما تازه کرد و همچنين دستبوس همه فرشتگاني هستم که در سالهاي گذشته چراغ راه ما بوده و هستند. جناب آقاي شفاهي مقدم از مردان بسيار مومن و خوش اخلاق دبيرستان هراتي و مايه افتخار هيشگي مدرسه بوده و هست . اينجانب در سالهاي 68 تا 71 افتخار دانش آموزي در اين دبيرستان را داشتم . و خاطرات زيادي از مدرسه در سينه دارم و هر موقع از کنار مدرسه عبور مي کنم با افتخار به فرزندانم مي گويم که من دانش آموز اين دبيرستان بوده ام . البته تا چند روز گذشته از اين اقدام بسيار جالب شما و برگزاري همايشهاي مختلف بي اطلاع بودم تا اينکه با دبدن يکي از دانش آموزان سالهاي قبل از موضوع مطلع شده و تصميم گرفتم حتماً سايت شما را مشاهده و با شما در تماس باشم. انشاالله عکسهايي از مدرسه دارم که بزودي برايتان ارسال خواهم کرد . با تشکر فراوان

  1+
  پاسخ
  • سلام و عرض ادب
   جناب آقای شجاعی
   جای شما در گردهمایی دبیران و دانش آموختگان هراتی خالی بوده است.
   انشاالله در سال های آتی بر اساس قراری که در اداره آموزش و پرورش گذاشته شده ، در روز پنج شنبه یا جمعه ی دوم اردیبهشت ماه ،هر سال ، مراسم گردهمایی دبیران و دانش آموختگان هراتی برگزار خواهد شد.
   شما میتوانید با ثبت نام در سایت از اخبار و اطلاعات این برنامه مطلع شوید.
   لطفاسایت را به دوستان و هم دوره ای های خود معرفی کنید
   با تشکر

   3+
   پاسخ
 • درود بر همه شما

  دست تک تک معلمان و مدیران عزیزم را میبوسم من شخصا هرچی دارم از اونها دارم با اینکه خیلی شیطون بودم اما هرگز مسولان مدرسه شخصیت من را خرد نکردند بلکه سعی کردند با اغتمادسازی به ان بها دهند

  زنده باد یاد عزیزانی که در کنار ما نیستند
  همیشه قدردان زحماتتان خواهیم بود

  3+
  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار