مروری بر ایام عمر

مروری بر ایام عمر

مروری بر ایام عمر ( رحمت اله شفایی مقدم )

 

 

0 شفایی مقدم

اینجانب رحمت الله شفائی مقدم فرزند مرحوم ملا علی اکبر شفائی ( چاووش) در سال 1317هجری شمسی در نائین متولد شدم تا سن 11سالگی در مکتب و نزد والدین قرآن و عربی و ادبیات و کتاب نصاب الصبیان و بعضی کتب قدیمه و حساب سیاق فرا گرفتم از سال 28 تا 32 کلاس سوم تا ششم ابتدائی را در دبستان نوبیناد و از مهر  32 تا 35 سیکل اول را در دبیرستان طبا شهرستان نائین گذراندم پس از قبولی در کنکور از مهر 35 تا 37 دوره  دانش سرای مقدماتی اصفهان را طی نمودم و در آموزش و پرورش نائین استخدام شدم .

از مهر 37 تا  46 در مدارس ابتدائی نائین و حومه انجام وظیفه کردم از مهر 46 تا 48 در سیکل اول دبیرستان های  عطار و طبا به تدریس اشتغال داشتم تابستان 48 در کنکور دانشگاه اصفهان شرکت وپس از قبولی از اول مهر 48 به اصفهان منتقل شدم – تا سال 67 در مدارس راهنمائی نواحی یک و دو شهرستان اصفهان به تدریس ریاضی و علوم و مدیریت راهنمائی مشغول بودم از سال 67 تا 73 معاونت دبیرستان هراتی را به عهده داشتم و سپس بازنشست شدم .

از سال 73 تا  93 در مدارس راهنمائی و دبیرستان های غیر انتفاعی نواحی دو و سه و چهار به عنوان معاون یا مسوول امور مالی انجام وظیفه کردم و بعد از 58 سال خدمت در آموزش و پرورش در سال 93 دست از کار کشیدم و به مطالعه مشغولم         به قول شاعر گرانقدر دکتر منوچهر ستوده

ز هشتاد بگذشت دوران عمر                    رسیدیم خوش خوش به پایان عمر

نه دستی ا ست ما را که بر سر زنیم           نه پائی که از حلقه بیرون رویم

شب وروز چونان که بادی به دشت           گذشت و گذشت و گذشت

مقدمه

اینجانب از حدود بیست سال قبل دفتری تهیه کردم و هر کجا یا از هر کس یا نوشته ای شعری یا مطلب جالبی  به دستم میرسید در این دفتر یاد داشت می کردم. اخیرا دفتر را ورق می زدم حدود صد و پنجاه صفحه شده است  به نظرم رسید آنرا چاپ و تکثیر نمایم در غیر این صورت به دایره فراموشی سپرده می شود و بر اثر مرور زمان از بین می رود .

ضمنا نام شاعر یا نویسنده مطلب را اگر بدست آوردم بعد از هر مطلب و شعر ذکر کردم در غیر این صورت نام نویسنده  یا شاعر ذکر نشده است . ضمنا ترتیب تقدم و تاًخر اشعار و مطالب برحسب زمان دریافت آنها می باشد.

امید است خوانندگان ارجمند چنان چه نقص و اشتباهی مشاهده کردند آنرا با دیده اغماض بنگرند.

غرض نقشی است کز ما باز ماند                که هستی را نمی بینم بقائی

رحمت الله شفائی مقدم –  دبیر باز نشسته ناحیه 2 – آموزش وپرورش اصفهان

بهمن ماه 1395

 

فایل کتاب  شعر و ادبیات را دانلود کنید

 

كتاب زندگینامه رحمت اله شفایی مقدم را دانلود کنید

روجلدی و فهرست كتاب زندگینامه رحمت اله شفایی مقدم

2+

پست های مرتبط

بدون پست مرتبط یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار